Tipmedia - sprawdź jak założyć portal internetowy

Wróć do aktualności 11.09.2017 17:05 Zapisz do PDF Drukuj

Tipmedia uruchamia pierwszy portal poza Polską

 

W sieci zadebiutował portal www.cooltura24.co.uk - pierwszy serwis informacyjny uruchomiony przez lubelską spółkę Tipmedia dla Klienta z rynku zagranicznego. Tipmedia buduje sieć portali lokalnych tworząc dla domów mediowych wspólną ofertę reklamową

 Działalność Grupy Tipmedia (startup up z Lubelskiego Parku Technologiczno-Naukowego) polega na dostarczaniu mediom (stacje radiowe i telewizyjne, gazety i wydawnictwa, portale internetowe) profesjonalnego oprogramowania pod nazwą CMS TIPMEDIA umożliwiającego założenie własnego portalu informacyjnego w każdym miejscu w Europie lub szybką zmianę posiadanego portalu w nowoczesny serwis internetowy i zarządzanie pracą Redakcji i Biura Reklamy z poziomu jednego systemu IT.

 

“Pozyskanie Partnera spoza Polski to ważny moment dla naszej firmy. Po szybkim zbudowaniu sieci lokalnych mediów, z którymi na różne sposoby realizujemy kampanie reklamowe pozyskiwane przez nasze biuro sprzedaży, przyszedł czas na uporządkowanie portfolio. Starannie dobieramy kolejnych partnerów aby zwiększać zasięg naszej sieci o najbardziej atrakcyjne dla reklamodawców lokalizacje. Londyn z ponad milionową polską społecznością i możliwością uruchomienia tam poprzez naszego partnera kampani reklamowej w radio, gazecie i portalu internetowym wydał nam się rozsądnym kierunkiem rozwoju sieci Tipmedia”  wyjaśnia Piotr Marek, jeden z założycieli lubelskiego startu up’u Tipmedia.
 

Portal Cooltura24.co.uk razem z PRL24 Polskie Radio Londyn i bezpłatną gazetą Cooltura Polish Weekly Magazine tworzą największą grupę polskojęzycznych mediów w Londynie. Działalność uzupełnia impresariat artystyczny zajmujący się organizowaniem koncertów polskich zespołów i kabaretów.


Tipmedia od ponad 2 lat stara się być kluczowym partnerem dla właścicieli małych mediów lokalnych. W ramach dostępnych pakietów oprócz własnego portalu lokalna Redakcja lub Biuro Reklamy może dokupić usługi pomagające tak przemodelować biznes związany z wydawaniem gazety, prowadzeniem portalu, stacji radiowej lub lokalnej telewizji aby zaczął przynosić przychody i zwiększać zdolność do generowania przepływów finansowych.

— Tipmedia | szkolenia i konsulting dla dziennikarzy lokalnych

Top